menu

Świat według Kiepskich. 500 odcinek Świata według Kiepskich. Serial emitowany jest już od 17 lat!

25.10.2016, godz. 15:00
Świat według Kiepskich. Impreza z okazji 500. odcinka
Świat według Kiepskich. Impreza z okazji 500. odcinka foto:

Kultowy polski serial "Świat według Kiepskich" w tym roku obchodzi swoje 17 urodziny! Już w środę 26 października 2016 roku zostanie wyemitowany 500. odcinek "Świata według Kiepskich". Jaka jest historia tego sitcomu i co wydarzy się w 500 odcinku serialu "Świat według Kiepskich"?

"Świat według Kiepskich" odcinek 500. w środę 26.10.2016 w Polsacie

Pierwszy odcinek serialu "Świat według Kiepskich" o tytule "Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik" został wyemitowany w marcu 1999 roku. Początkowo serial opierał się tylko i wyłącznie na śmiesznych skeczach. Jak mówi scenarzysta serialu "Świat według Kiepskich", Aleksander Sobiszewski:

Zobacz: Świat według Kiepskich. Zbigniew Wodecki zagrał u Kiepskich - ZDJĘCIA

Pomysł wyszedł od stacji. Ktoś zasugerował, że fajnie byłoby zrealizować taki „Świat według Bundych”, ale po polsku, portretując właśnie taką przeciętną rodzinę w krzywym zwierciadle. Na początku to było „śmiechowisko”, klasyczny sitcom. W każdej scenie musiał znaleźć się zabawny skecz. Na szczęście ta formuła szybko nam się wyczerpała. Zaczęliśmy szukać tematów uniwersalnych, ponadczasowych, ludzkich problemów i w takiej formie piszemy serial do dziś. Inspiruje nas człowiek.

Jubileuszowy 500 odcinek serialu "Świat według Kiepskich" będzie się kręcił wokół Ferdka (Andrzej Grabowski), który zmusi wszystkich, całą rodzinę, do hucznego świętowania dnia ojca. Czując się niedowartościowany, wymyśli, że to świetny pomysł, by znaleźć się w centrum uwagi!

Przeczytaj: Świat według Kiepskich. Paździoch miał być Ferdkiem Kiepskim

Serial "Świat według Kiepskich" od samego początku przyciągał kilkumilionową widownię, i pomimo początkowych negatywnych opinii o serialu, w ciagu ostatnich 17 lat stał się produkcją telewizyjną rozpoznawną przez każdego polaka.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Polub nas na Facebooku!

WIĘCEJ