menu

ANNA GERMAN. Zbigniew TUCHOLSKI, mąż German: Ania cierpiała, ale urodziła naszego SYNA ZBYSZKA juniora - ZDJĘCIA

24.03.2013, godz. 13:45
Anna German, Zbigniew Tucholski - mąż German, jej matka Irma Martens-Berner i syn Zbigniew Tucholski junior
Anna German, Zbigniew Tucholski - mąż German, jej matka Irma Martens-Berner i syn Zbigniew Tucholski junior foto: YouTube/nadezhdaTV

ANNA GERMAN - serial o Annie German co tydzień gromadzi przed telewizorami nawet 6 mln widzów. Opowiedziana w serialu historia życia i kariery Anny German, a szczególnie jej walka o powrót do zdrowia po wypadku, zakończona śmiercią walka z nowotworem kości znów porusza serca Polaków. Zbigniew Tucholski, mąż Anny German kilka lat temu udzielił wywiadu, w którym wspominał narodziny ich syna Zbyszka. Zbigniew Tucholski junior, syn Anny German i Tucholskiego miał zaledwie 6 lat kiedy zmarła Anna German.

ANNA GERMAN i jej MĄŻ Zbigniew TUCHOLSKI - HISTORIA MIŁOŚCI w serialu ANNA GERMAN - ZDJĘCIA >>>

Serial ANNA GERMAN to opowiedziana z bardzo dużym rozmachem i dbałością o szczegóły biografia Anny German. Tylko w Rosji, gdzie Anna German wciąż jest uważana za wielką gwiazdę, serial ANNA GERMAN obejrzało ponad 2 22 miliony osób. W Polsce każdy odcinek ANNY GERMAN w piątek w TVP1 gromadzi 6 milionów widzów.

Widzowie znów przypomnieli sobie o Annie German, zapomnianej gwieździe, która w latach 60. i 70. podbijała polskiej i zagraniczne sceny muzyczne. Szukają informacji o jej rodzinie, zwłaszcza śmierci ojca, matce Irmie, mężu Zbigniewie Tucholskim i synu Zbyszku.

ANNA GERMAN - więcej o serialu >>>

Zbigniew Tucholski chętnie opowiada o żonie w wywiadach i filmach biograficznych zrealizowanych w Rosji. Mąż Anny German w 2009 roku, który wciąż mieszka w ich domu na warszawskim Żoliborzu udzielił bardzo szczerego wywiadu "Informatorowi Żoliborza". Opowiedział o tym jak wyglądało ich życie po przeprowadzce na Żoliborz, po wypadku i narodzinach syna gdy Anna German walczyła z nowotworem kości.

- Byliśmy tu szczęśliwi, mimo wszystkich przeciwności losu związanych z chorobą Ani. Żona chętnie zajmowała się domem, gotowaniem i sprzątaniem. Przy całej swojej niezwykłości Ania była osobą skromną. Przeszła ciężką szkołę życia - powiedział Zbigniew Tucholski.

ANNA GERMAN. Zbigniew TUCHOLSKI, mąż Anny German, wspomina walkę z chorobą i śmierć ANNY GERMAN >>>


Mąż German przypomniał także najbardziej tragiczne momenty jej życia. - Po wypadku samochodowym, jaki miał miejsce we Włoszech, gdzie rozpoczynała światową karierę, w jej życiu było wiele cierpienia i zmagania się z losem. Wróciła jednak do śpiewania i występowania, zdecydowała się również na urodzenie naszego syna Zbyszka juniora - wyznał.

Syn Anny German - Zbigniew Tucholski junior - miał zaledwie 6 lat gdy zmarła jego matka. Anna German dowiedziała się o chorobie nowotworowej w połowie lat 70. To był dla niej cios, bo dopiero co wróciła na scenę po wypadku we Włoszech.

Jesienią 1980 r. po powrocie z koncertów w Australii nastąpił nawrót choroby zdiagnozowanej jako nowotwór kości. Będąc w zaawansowanym stadium choroby komponowała psalmy i pieśni poświęcone Bogu. Wykonywane utwory zapisywała na domowym magnetofonie. Po dwóch latach przegrała walkę z ciężką chorobą umierając nocą 25 sierpnia/26 sierpnia 1982 r. w warszawskim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Szaserów.

Chcesz wiedzieć więcej o serialu ANNA GERMAN? Polub nas na FACEBOOKU!

WIĘCEJ