menu

"Rodzinka.pl" 5 sezon. Boscy w kościele. Dla Kacperka komunia to Jezus w wafelku

26.07.2013, godz. 11:00
Rodzinka.pl 5 sezon. Natalia (Małgorzata Kożuchowska), Ludmik (Tomasz Karolak), Tomek (Maciej Musiał), Kuba (Adam Zdrójkowski), Kacper (Mateusz Pawłowski)
foto: Rodzinka.pl TVP/AKPA/TVP.pl

W nowym 5 sezonie serialu "Rodzinka.pl" wielka uroczystość w rodzinie Boskich - Pierwsza Komunia Święta Kacperka Boskiego (Mateusz Pawłowski). Z tej okazji widzowie po raz pierwszy zobaczą jak Boscy, którzy do tej pory nie byli zbyt religijni, idą do kościoła. Podczas przygotowania do komunii Kacperek przeżywa rozterki duchowe, bo nie wie czym tak naprawdę jest ten sakrament. - To Pan Jezus w wafelku - odpowiada najmłodszy Boski. Komunia Kacperka z "Rodzinki.pl" już w 6 odcinku 5 sezonu serialu po wakacjach 2013.

Boscy w kościele na Pierwszej Komunii Świetej Kaceprka w 5 sezonie "Rodzinki.pl". Najmłodszy syn Natalii (Małgorzata Kożuchowska)  i Ludwika (Tomasz Karolak) w nowych odcinkach serialu "Rodzinka.pl" idzie do komunii. W tym ważnym wydarzeniu w życiu Kacpra uczestniczy oczywiście jego najbliżsi.

>>> "Rodzinka.pl" 5 sezon. Maciej Musiał dostał podwyżkę w serialu "Rodzinka.pl'

Szybko okazuje się jednak, że 9-letni chłopiec nie do końca zdaje sobie sprawę co dla wierzącego katolika oznacza przyjęcie komunii, a Ludwik nie za bardzo wie jak wyjaśnić synowie tę wielką tajemnicę wiary. Kiedy w 6 odcinku 5 sezonu "Rodzinki.pl" tuż przed Pierwszą Komunią Świętą Boski przepytuje syna z katechizmu wychodzą na jaw wszystkie braki w jego wiedzy.

- No komunia święta jest to... To takie symboliczne przejście... a raczej wejście... Po prostu od tego czasu jesteś... yyy... - Ludwik zaczyna się plątać i nie jest w stanie wyjaśnić synowi na czym dokładnie polega przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej.

>>> "Rodzinka.pl". Tomasz Karolak załatwia pracę kochankom? Kołakowska i Boczarska w "Rodzince.pl"

Ludwika z opresji ratuje Natalia, która wraca do domu. Kacperek ma okazję pokazać mamie jak świetnie recytuje akty wiary i miłości. Boska chwali syna, ale stwierdza też, że mógł nauczyć się jednej modlitwy ze zrozumieniem i skupieniem.

Kiedy Natalia zadaje synowi pytanie czym dla niego jest Pierwsza Komunia Święta Kacperek odpowiada bez wahania: "Że się je pana Jezusa jako wafelka".

>>> "Rodzinka.pl" 5 sezon - WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY

Chcesz wiedzieć więcej o serialu "Rodzinka.pl"? Polub nas na Facebooku!

WIĘCEJ